06. 07. 2012

Novinky ve spolku

V poslední době nestíháme přispívat novými články na web - v běhu byla jarní hnízdní sezóna a tak ornitologové tráví většinu času v terénu a na nějakou administrativu příliš času nezbývá. Přesto se toho v tomto období děje úplně nejvíce v roce. ....

Pro chod spolku nastala důležitá změna a to, že ve funkci jednatele organizace vystřídala Ing. Marie Boušová odstoupivšího jednatele Vojtěcha Hájka. V segmentu EVVO uspořádala naše organizace několik akcí - 1) akce ke Dni Země pro ZŠ Nepomuk 20.4., Vítání ptačího zpěvu v Plasích (26.4.) ve Spáleném Poříčí (28.4.) a v Nepomuku (5.5.) + vycházku ve Vrčeni (12.5.), koncem května pak ještě akci pro ZŠ a MŠ Předslav a poslední týden v červnu pak tradiční exkurzi pro studenty klatovského gymnázia. Kroužkování: letošní sezóna nám rychle utekla a poprvé se nám nepodařilo zkontrolovat to, co jsme dělali každý rok - tedy všechny barely pro poštolky a hnízdiště motáků pochopů - letos jsme tedy tyto druhy téměř nekroužkovali. Poslední kroužkovací akcí bylo na konci června kroužkování 2 mláďat čápů bílých v Nepomuku. Přes prázdniny chceme čas orientovat hlavně na mapování hnízdišť ledňáčků a tradiční akci - odchyty a kroužkování labutí.