03. 09. 2008

KROUŽEK MOP v sezóně 2008/2009

Tak jako v předchozích letech i letos v září otevřeme kroužek MOP - Mladých Ochránců Přírody,určený především pro děti ve věku 7-15let. V předchozích obdobích kroužek fungoval po dobu školního roku a přes prázdniny se nekonal. Děti se scházely pravidelně každý týden v pátek odpoledne na 1 hodinu, několikrát do roka se konaly i delší akce. Během oné páteční hodiny se toho nedalo moc stihnout, nedalo se dojít příliš daleko a program kroužku tak byl značně omezen a někdy děti připravený program příliš "nebavil".

Z výše uvedených důvodů jsme připravili téměř revoluční změnu, abychom čas strávený na kroužku naplnili poznáním, dobrodružstvím a hlavně, aby děti zaujal a bavil. Tomu jsme museli uzpůsobit chod kroužku a z pravidelných pátečních schůzek se tak stanou nepravidelné akce, které nebudou trvat hodinu, ale mohou se protáhnout na celé odpoledne či den. Vše bude záviset natom, jak budou mít děti čas. Protože se na konkrétní místa budeme přesouvat zejména automobilem, do kterého můžeme vzít max. 3 děti najednou, budeme je střídat, tak, aby se všechny v průběhu roku vystřídaly na všech akcích. Pouze přes zimu bude mít kroužek pravidelnější charakter tak jako v předchozím roce. Dále nebude kroužek končit s koncem školního roku na konci června, ale dle času a zájmu dětí se budou konat jednotlivé akce i přes letní prázdniny. Z důvodu zvýšených nákladů na pohonné hmoty při delších výjezdech mimo Nepomuk jsme ale nuceni zvednout poplatek - zápisné do kroužku na 200,- Kč/ rok. V případě zájmu zveme Vás i Vaše děti na první informační schůzku, která se uskuteční v pátek 19. září od 17:30 hod na adrese sídla spolku - Klášterecká 40, Nepomuk. Zde obdržíte přihlášku do kroužku a bližší informace o způsobu jeho chodu. Případně další informace obdržíte na tel. 777 900 519 nebo na e-mailu info@nospolek.cz.